Байерн Мюнхен разгроми с 6:2 Залцбург като гост в двубой от Група А на Шампионската лига. Головете за баварците вкараха Левандовски (20-дузпа, 88), Кристенсен (44-автогол), Боатенг (79), Сане (83) и Ернандес (90+2). За австрийския тим се разписаха Бериша (4) и Окугава (66).

Срещата на стадион "Ред Бул Арена" започна доста интересно, като домакините поведоха още в 4-ата минута с гол на Бериша. Роберт Левандовски изравни в 20-ата минута от дузпа, а минута преди почивката Кристенсен прати топката в собствената си врата и Байерн поведе с 2:1.

Окугава върна надеждите на Залцбург с попадение за 2:2 в 66-ата минута, но баварската машина превключи на шеста скорост, което доведе до 4 гола в рамките само на 12 минути.

Първо Боатенг успокои съотборниците си в 79-ата минута, а четири минути по-късно Сане направи 2:4. Левандовски в 88-ата минута и Ернандес във втората минута на добавеното време оформиха крайния резултат 2:6.