Байерн Мюнхен записа втори пореден успех в група „Е” на Шампионска лига през този сезон, след като германският гранд разби с 5:0 украинския гранд Динамо Киев, постигайки чудесен резултат в Бавария.

По този начин Байерн записа 32-ия си успех от последните си 34 мача в групова фаза от тази надпревара и продължиха позитивния си актив. Домакините потърсиха бърз гол от самото начало и той дойде след 10 минути игра, когато Серхий Сидорчук игра с ръка в наказателното поле, а Левандовски прати Хеорхий Бушчан в грешния ъгъл за 1:0.

Полякът явно бе в настроение за голове в тази вечер ,вкарвайки втори малко след това. Бившият халф на Мидълзбро Карлос де Пеня можеше да намали пасива на динамовци преди почивката, но неговият удар бе отразен от Мануел Нойер.

Хората на Юлиан Нагелсман вкараха три гола през втората част, след като Серж Гнабри направи резултата 3:0 при контраатака, а Лерой Сане се завъртя  покрай бранител на киевчани и елегантно покачи още актива на мюнхенци.

До края на срещата време остана и за Ерик Максим Чупо-Мотинг да се разпише, който вкара с глава.