Две от младите звезди на Байерн в лицето на Йосуа Кимих и Никлас Зюлер заявиха след поражението с 1:2 от Реал Мадрид, че с оглед на показаното на терена, е трябвало баварците да постигнат разгромна победа.

Реал е близо до финала, нанесе тежък удар на Байерн

Именно Кимих даде заслужена преднина на германския шампион преди Марсело да изравни в 44-ата минута, а след груба грешка на Рафиня, Марко Асенсио да реализира второто попадение за Реал.

"Никой не можеше да се оплаче, ако бяхме спечелили с 5:2", заяви Зюле, който влезе в игра още през първото полувреме на мястото на контузилия се Жером Боатенг. "Мисля, че никога не съм виждал Реал Мадрид толкова слаби в Мюнхен."

Кимих стигна по-далеч и на въпрос, какво мисли за мнението на Зюлер, отговори: "Аз бих казал 7:2."

Кимих коментира и своя гол, при който изненада Кейлор Навас, който очакваше центриране, а не изстрел от малък ъгъл. Оказва се, че попадението не е плод на късмет, а на предварителна работа от крайния бранител.

"Знаех, че Навас е вратар, който обича да спекулира в тези ситуации. Мислех затова преди мача и знаех какво ще направя в такава ситуация. Така че да, беше нарочно."