След перфектния старт във Франция и петте поредни победи, Пари Сен Жермен показа мускули и в най-силния клубен турнир в Европа – Шампионската лига. Тимът на Унай Емери бе безкомпромисен при визитата си на шотландския шампион Селтик, а новите попълнения рекордните покупки Неймар и Килиан Мбапе започнаха да изплащат колосалните си трансферни суми.

ПСЖ, който е сочен за един от основните фаворити за трофея в турнира, с лекота се справи със съпротивата на „детелините“ и се наложи с 5:0, нанасяйки на шотландците най-тежката им загуба в Европа в цялата им история.

До този момент френският гранд никога не бе губил мач от турнира в Шотландия, докато пък Селтик никога не бе започвал с победа борбата в груповата фаза на Шампионската лига. Това е десето участие на „детелините“ в елитната надпревара.

Още в първите минути на двубоя си пролича, че домакините трудно могат да измъкнат нещо от този сблъсък, като до десетата минута на срещата, тимът на Брендън Роджърс бе притежавал топката в едва 21% от игровото време. Въпреки това обаче, ПСЖ не бе създал първата си голова възможност, която дойде в 19-ата минута и бе превърната в гол.

Рабио получи топката в центъра на терена и изведе по отличен начин бразилеца по лявото крило, който надбяга отбраната на домакините и след като навлезе в наказателното поле стреля силно за 1:0.

„Детелините“ опитаха да отговорят след статично положение в 23-ата минута. Лей Грифитс се напълни с далечно изпълнение на пряк свободен удар и въпреки сериозната дистанция, успя да затрудни максимално вратаря на гостите, който действа на сигурно и изби в корнер.

В 33-ата минута гостите нанесоха своя втори удар, с който тотално отказаха домакините. Неймар се понесе по лявото крило и центрира в малкия пеналт, където Единсон Кавани не успя да играе с топката и да нанесе удар. Коженото кълбо обаче попадна в Килиан Мбапе, който това и чакаше. Бившият голмайстор на Монако, който струва на парижани 180 млн. евро, овладя и на свой ред записа името сред голмайсторите.

Малко преди почивката Кавани дочака своя момент, след като си изработи дузпа, а след това сам превърна в гол, за да направи резултата 3:0 в полза на парижани.

През второто полувреме тимът на ПСЖ отново доминираше на терена, въпреки че положенията пред вратата на домакините бяха по-малко. Все пак Мбапе и Неймар пропуснаха отлични шансове, а Микаел Лустиг имаше нещастието да си реализира нелеп автогол. Той засече топката в собствената си мрежа след остро центриране отдясно в 82-ата минута.

Само две минути по-късно Единсон Кавани вкара втория си гол в мача, възползвайки се от прекрасно подаване на Курзава отляво. Уругваецът засече топката с глава и я прати изключително прецизно в десния горен ъгъл на вратата. Това бе и последният акорд в мача, с който ПСЖ даде сериозна заявка за нещо сериозно в тазгодишното издание на турнира.

В другия мач от група B отборът на Байерн също оправда очакванията на фаворит и се наложи безпроблемно с 3:0 над Андерлехт.

Натискът на домакините започна още от първата минута, а първото добро положение за гол дойде на сметката на Хамес Родригес. Колумбиецът получи перфектен пас от Рибери отляво и стреля с глава, но вратарят на гостите успя да улови наглед лесната топка.

Футболистите на Андерлехт трудно успяваха да се настанят по-продължително в половината, което позволи на домакините да атакуват и да редят ситуация след ситуация пред вратата на Матц Селс.

В 11-ата минута, след поредната атака за Байер, централният бранител Свен Кумс изостана фатално и бе принуден да извърши фаул срещу откъсващия се Роберт Левандовски, който му коства директен червен картон и дузпа. Зад топката застана именно потърпевшия Левандовски. Полякът не трепна и даде съвсем заслужена преднина на своите.

Численото предимство на домакините ги улесни допълнително, като до края на първото полувреме Франк Рибери и Ариен Робен имаха добри ситуации, но в крайна сметка късметът покри гостите. Тимът на Андерлехт пък успя да затрудни само веднъж Мануел Нойер в средата на първата част, но далечният удар на Адриен Требел бе отразен от стража на домакините.

Поуспокоени от гола си преднина и изгонването на защитника на Андерлехт, като че ли домакините намалиха темпото и до края на първата част не успяха да затворят мача с нов гол.

Две нови попадения обаче паднаха през второто полувреме Тиаго Алкантара и Йосуа Кимих бяха точни за домакините, за да осигурят първи успех за Байерн в групите.