Европейският шампион Байерн Мюнхен победи с 2:0 Локомотив Москва в последен мач и за двата тима от група А на Шампионската лига, с което събра 16 точки. С 16 точки в групите завърши и Манчестър Сити, но германците са с по-добра голова разлика.

Никлас Зюле в 63-ата и Ерик Максим Чупо Мотинг  в 80-ата минута бяха точни за „баварците“.

Германците имаха пълно превъзходство, но стигнаха до успеха чак след изминаването на час игра.

В 63-ата минута те поведоха в резултата, когато Дъглас Коста центрира от корнер в наказателното поле, където Никлас Зюле заби топката с глава във вратата на Гийерме – 1:0.

Десет минути преди края на двубоя Лерой Сане и Серж Гнабри комбинираха пред наказателното поле, като последният изведе отдясно Ерик Максим Чупо-Мотинг, който с прекрасен удар в близкия ъгъл оформи и крайния резултат.

В другата среща от групата Атлетико Мадрид надви Ред Бул Залцбург с 2:0 като гост и финишира втори. Австрийците отиват в Лига Европа, а „железничарите“ приключват участието си.