Байерн си бе осигурил участие на четвъртфиналите в Шампионска лига още след първия мач с Бешикташ в Мюнхен, спечелен с 5:0.

В реванша баварците отново подходиха сериозно и победиха с 3:1, но интрига не съществуваше. Затова и голямата звезда на мача не бе някой от футболистите. Тя се появи на терена в 50-ата минута, но не като резерва. Защото става дума за котката, която изведнъж се появи на терена.

Истанбулската разходка завърши с 1/4-финал за Байерн

Съдията Майкъл Оливър дори трябваше да прекъсне за момент двубоя преди котката да се прибере зад рекламните пана.

В Twitter профила на Байерн се забавляваха искрено с животинчето, а това направиха и играчите на баварците след края на двубоя.

"Не знам колко котки живеят тук на стадион. Но това бе комичен момент", заяви Томас Мюлер. "И за охранителите не бе лесно да гонят котка."

А ако на терена не бе котка, а куче, Сандро Вагнер щеше да се намеси: "Имам куче, него щях да догоня. С котките не съм толкова запознат."