Байерн Мюнхен стартира блестящо в тазгодишното издание на Шампионска лига, след като разсипа с 9:2 Динамо Загреб. В герой за баварците се превърна Хари Кейн, който отбеляза 4 гола. Три от попаденията му дойдоха от дузпи. На два пъти се разписа новото попълнение Майкъл Олисе, а имената си сред голмайсторите записаха още Рафаел Гереро, Лерой Сане и Леон Горецка.

Байерн започна ударно срещата, но гол на Мусиала в 6-ата минута не бе зачетено заради засада. Десетина минути по-късно съдията даде дузпа след преглед с ВАР за нарушение срещу Павлович. Зад топката застана Хари Кейн, който откри - 1:0. Домакините продължиха да атакуват и в 34-ата минута стигнаха до втори гол. Той бе дело на Рафаел Гереро, който се разписа след добро подаване с гърди на Джамал Мусиала. Малко по-късно Байерн направи преднината си класическа. Кимих намери отлично Олисе, който с глава матира стража на Динамо.

Още в началото на второто полувреме Байерн трябваше да прави принудителна смяна заради контузия на Мануел Нойер, който отстъпи мястото си на Свен Улрайх. Хърватите се възползваха от това и в рамките само на две минути отбелязаха 2 гола чрез Бруно Петкович (49) и японеца Тагуя Огивара (51) - 3:2.

Байерн веднага вдигна оборотите и в 58-ата минута Хари Кейн се разписа отблизо. Четири минути по-късно Мусиала намери по страхотен начин Олисе, който се разписа за 5:2.

В 73-ата минута Байерн получи нова дузпа, която отново бе реализирана от Хари Кейн. Десетина минути преди последния съдийски сигнал англичанинът застана за трети път зад бялата точка и отново не сгреши - 7:2.

Пет минути преди края Лерой Сане направи 8:2 след асистенция на Томас Мюлер, а в добавеното време Леон Горецка оформи крайното 9:2 за Байерн.