Байерн Мюнхен разнебити Арсенал с 5:1 в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига.

Головете за мюнхенци реализираха Робен в 11-ата минута, Левандовски в 53-ата, а с две попадения се отчете Алкантара в 56-ата и 63-ата минута, Мюлер беше точен в 88-ата минута. За Арсенал почетното попадение дойде от Санчес в 29-ата минута.

Двубоят започна двуостро, но Байерн първи стигна до попадението. В 11-ата минута Робен с отличен удар намери вратата на Оспина, а попадението беше повече от класическо, след като топката попадна точно под напречната греда и не остави шансове на Оспина.

Малко по-късно отново Робен пробва късмета си, но неуспешно. В 26-ата минута Левандовски поиска дузпа, но съдията не отсъди такава.

В 29-ата минута Санчес изравни резултата след като добави кълбото в мрежата на Нойер. Футболистът на Арсенал беше пропуснал секунди преди това дузпа отсъдена за нарушение на Левандовски срещу Кошчелни.

На почивката двата тима се оттеглиха при резултат 1:1.

През втората част Байерн нанесе своя удар в рамките на няколко минути. Между 53-ата и 56-ата минута Левандовски с глава и Алкантара направиха резултата 3:1.

В 63-ата минута с втория си гол в мача Алкантара направи резултата 4:1.

До края на двубоя Байерн успя да вкара и пети гол, след като с третия си гол в турнира Мюлер оформи крайния резултат в 88-ата минута за 5:1.

Реваншът в Лондон е на 7 март.

Как се разви мачът:

1` - Начало на двубоя

9` - Опасен удар на Видал, но Оспина улови уверено кълбото

11` - Гол за Байерн! Перфектен удар на Ариен Робен намери ъгъла на Оспина, така Байерн откри резултата!

15` - Нов опасен удар на Робен, но този път вратаря на Арсенал улови кълбото

26` - Левандовски иска дузпа в полза на Байерн, но съдията не отсъди такава

27` - Пряк свободен удар за Арсенал на границата на наказателното поле. Йозил стреля опасно, Нойер не успя да овладее кълбото, след като топката се удари в негов съотборник и излезе в корнер.

29` - Гол за Арсенал! Дузпа за Арсенал след нарушение на Левандовски срещу Кошчелни. Зад топката застана Санчес, Нойер отрази удара, но при добавката Санчес беше точен и Арсенал изравни резултата.

35` - Удар в ръката на Бейерин в наказателното поле на Арсенал след удар на Алаба, но съдията Мажич не отсъди дузпа, а кълбото излезе в корнер. След неговото изпълнение Левандовски не намери целта.

40` - Опасен удар на Джака, но Нойер улови кълбото

44` - Нескопосан удар с глава на Левандовски отиде в аут

45 ` - Йозил напредна добре и отправи удар към Нойер, но вратарят беше на мястото си

45` - Край на първото полувреме

46` - Начало на второто полувреме

53` - Гол за Байерн! Левандовски с глава дава преднина на Байерн срещу Арсенал, след като с глава направи 2:1 за германския тим. Асистенцията дойде от Лам.

56` - Гол за Байерн! Левандовски пусна пас с пета на Алкандара и той матира за трети път Оспина.

61` - Греда за Байерн след удар на Левандовски. След ситуацията Гибс игра с ръка в наказателното поле, но съдиите отново не отсъдиха дузпа

63` - Гол за Байерн! С красив удар Алкантара реализира втория си гол в мача и резултатът стана 4:1

70` - Левандовски пада за дузпа, отново няма

83` - Опасен шут на Дъглас Коста, Оспина спаси положението

88` - Гол за Байерн! Томас Мюлер отбеляза своя трети гол в Шампионска лига и резултатът набъбна на 5:1