Българският пилот във Формула 3 - Никола Цолов, се завръща за втори състезателен уикенд в шампионата Еврокупа-3, като сега предстои седмият кръг от сезона на пистата "Рикардо Тормо" във Валенсия.

Цолов дебютира в Еврокупа-3 в петия кръг на "Херес", където записа две втори места, две спечелени квалификации и две най-бързи обиколки в надпреварите. Тези класирания му донесоха 42 точки и само с едно участие той заема девето място в класирането.

Цолов отново ще се състезава за тима GRS, като вчера замина за Валенсия веднага след края на тестовете във Формула 3 на пистата в Барселона.

Програмата за уикенда включва две свободни тренировки по 40 минути в събота, две квалификации по 15 минути и две състезания в неделя – всяко по 30 минути плюс 1 обиколка.

В Еврокупа-3 пилотите се състезават с болиди Tatuus F3 T-318 с модернизиран аеропакет, които са с турбо двигатели Алфа Ромео-Аутотекника с обем 1.75 литра и мощност 270 конски сили.