Байерн Мюнхен разби с 5:1 Унион Берлин като гост в мач от 30-тия кръг от Бундеслигата.

Леон Горетцка откри за баварците в 29-ата минута, а Хари Кейн удвои в самия край на първото полувреме.

След почивката Томас Мюлер реши всичко с трето попадение в 53-тата минута, а Матис Тел направи разгрома за Унион пълен в 62-рата минута.

Четири минути по-късно Мюлер се отчете с второто си попадение в мача за 0:5.

Почетното попадение за домакините вкара Йорбе Вертесен в добавеното време на срещата.

Така баварците изпращат изключително успешна седмица, след като елиминираха Арсенал и се класираха за полуфиналите в Шампионската лига. Тимът на Томас Тухел дръпна с 3 точки и мач повече пред Щутгарт в борбата за второто място.

Унион пък остава само с една победа в последните си осем мача и тимът до последно ще е сериозно застрашен от изпадане, като е само на три точки от опасната зона.