Байерн продължи перфектната си серия от началото на сезона след 2:0 като гост на негостоприемния Шалке.

Хамес Родригес и Роберт Левандовски от дузпа донесоха успеха на баварците, които не срещнаха особени затруднения срещу „кралскосините”, за които пък началото на кампанията е кошмарно. Тимът на Доменико Тедеско е на последно място без спечелена точка. Байерн е на обратния полюс с пълен актив от 12 точки.

Резултатът бе открит в 8-ата минута, когато Йосуа Кимих центрира на близката греда, където Хамес бе изпуснат от бившия играч на Байерн Себастиан Руди и с глава засече за 1:0.

Гостите продължиха да са по-активни, а в 29-ата минута Дейвид Алаба уцели напречна греда с хубав изстрел.

В началото на втората част Хамес пропусна шанс за втори гол, а Бреел Емболо от добра позиция с глава стреля покрай вратата.

В 64-ата минута Байерн получи дузпа за нарушение в наказателното поле на Алесандро Шьопф срещу Хамес. Левандовски застана зад топката и въпреки че Ралф Ферман уцели ъгъла, топката попадна във вратата му.

До края на мача Шалке така и не получи шанс дори за почетен гол, а само блестящият рефлекс на Ферман спаси домакините от трети гол след прекрасен изстрел на Алаба.